KEVIN.MURPHY KOOLITAJA

Risto Pillaroo
KEVIN.MURPHY PLATINUM.KEY

Minu esimene kokkupuude KEVIN.MURPHY brändiga võis olla 2009. aastal, kui salongis, kuhu tööle asusin, oli üks juuksevaha karp. GRITTY.BUSINESS, kui ma ei eksi. Tol hetkel juba püüdis pakend mu tähelepanu ja toode meeldis mulle väga. Vahepeal ei olnud tooted enam Eestis saadaval ja mõned aastad hiljem, kui tekkis võimalus salongis teha koolitus, siis ei olnud kahtlustki, et tahaks brändi kohta rohkem teada. Juba see esimene koolitus oli väga inspireeriv ja brändist jäi väga hea mulje. KEVIN.MURPHY juures võlus mind asjaolu, et brändi asutaja Kevin Murphy on endiselt vägagi tegev, arendades tooteid ja esitledes üle maailma uusi ja ajakohaseid LOOK’e ja töövõtteid. Mood on sügavalt brändi DNA-s. Ühtviisi olulised on ka brändi tõekspidamised. Seista selle eest, et kasutada looduslikke koostisaineid jätkusuutlikest ressurssidest ja keskkonna sõbralikke põhimõtteid. Tõekspidamised on vankumatult brändi alustaladeks ja uute tehnoloogiate ning võimaluste tekkimisel arenetakse pidevalt edasi. 2020 on märkimisväärne aasta, mil hakati kasutusele võtma 100% ookeaniplastikust pakendeid, kuigi juba eelnev pakend oli keskkonnasõbralik.

Kõik eelnevalt kirjeldatu, brändi innovaatilisus ja kogukonna tunne on ka tänasel päeval asjad, mis jätkuvalt võluvad mind.

2016 aasta lõpupoole pöördus minu poole eelmine treener Janika Orav, pakkudes võimalust kandideerida tema asemel tootekoolitajaks. Esimese “proovikivina” avanes võimalus osaleda Tallinn Fashion Week soengutiimis, mida juhendas Massimo Morello. See on üks tema põhiülesandeid KEVIN.MURPHY-s – arendada koostöös disaineritega LOOK’e ja käia üle maailma moenädalatel juuksemaagiat loomas.

Olen varasemaltki erinevatel üritustel soengute eest vastutanud, kuid olles esimest korda nii nimekal üritusel ja osa suurest rahvusvahelisest tiimist, olin muidugi pabinas. Olen siiani siiralt tänulik, et selline võimalus tekkis ja et Janika ning Massimo midagi minus märkasid ja treeneri koht Pro Beaute poolt minule usaldati.

KEVIN.MURPHY treenerina alustasin 2017 aasta jaanuaris, millele eelnes põhjalik väljaõpe Poolas ja Hollandis KEVIN.MURPHY rahvusvahelise meistrite tiimi juhendamisel. Siiani meenutades treeninguid või ühiseid üritusi tuleb naeratus suule. Olenemata, kes sa oled, kust sa tuled või milline positsioon on sul brändis, on kõik võrdsed ja üksteisele toeks. Juba siia kirjutades läheb silm märjaks ja suu naerule, sest kogukonna tunne on väga tugev ja iga taaskohtumine on ühteaegu töökas ja lõbus perekonna kokkutulek.

Olen hetkel koolitajana töötanud veidi üle 3. aasta. Mõne aastaga on olnud võimalus osaleda meil Eestis ja ka mujal Euroopas erinevatel moeüritustel soengutiimis, mõnda neist koguni juhtides või olles juhi parem käsi. Assisteerida nii brändi siseselt kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud oma ala meistreid laval, mõne tuhandese publiku ees. Ja seista ka Kevin Murphy enda kõrval, aidates tal modellide juustele oma visiooni luua.

Need mälestused on olnud hindamatud hetked, mida alati oma südames kanda ja mille eest ma olen siiralt tänulik kõigile, kes on need võimalikuks teinud.  Eriti meie oma, KEVIN.MURPHY Eesti ja Pro Beaute perele.

DAVINES KOOLITAJAD

Kaisa Heinla
Davines Eesti treener

Olen Davinesi toodetega  tööd teinud enam kui kümme aastat. Esialgu Davinesi distantsilt vaadates tundus firma kontseptsioon äärmiselt huvitav ja suure potentsiaaliga. Davines oli tol ajal kindlasti väga unikaalne ja mida enam ma sinna maailma sukeldusin, seda ägedam see oli. Tänaseks on Davines rohkem kui töö, see on elustiil.

Jagan täielikult kirglikku pühendumust püüdluses jätkusuutlikumate valikute suunas kasutades iga päev salongis suurepäraseid parima toimega juuksehooldustooteid.

Läbi treeneri töö saan proovile panna iseennast, läbi isikliku arengu püüelda pidevalt parema poole. Soovin anda uut inspiratsiooni kolleegidele, täiendada nende tööalaseid oskusi ja võimet näha asju värske pilguga.

Liis Lepik
Davines värvikoolitaja

Olen Davines värvikoolitaja alates 2016. aasta kevadest, kuid kokkupuude Davinesiga ulatub sealt kümme aastat kaugemasse aega, mis Eesti  Kunastiakadeemia moealaste õpingute kõrvalt alustasin tööd administraator-abilisena Tallinna kesklinna mainekas juuksurisalongis. Lisaks kõnedele vastamisele tuli tihtilugu pesta klientide juukseid (Davines toodetega), tunda Mask värvitoone, värviriiulitoonide ning Davines toodete olemasolu eest hoolitseda ning klientidele nende juuksetüübile sobivamaid tooteid soovitada.

Just sealt saigi alguse armastus Davinesi vastu ning pärast mõneaastast töötamist juuksurisalongis, sai mulle selgeks, et juustega tegelemine tundub hoopis inspireerivam kui moekunst, sest esimene näis mõnus, vahetute emotsioonide töö, inimestele rõõmupakkumise amet. Mulle meeldis veel, et töö ja tulemuse omavaheline suhe on üsna lühiajaline võrreldes moekunstiga, kus moejoonistusest kollektsiooni valmimise ning poodi jõudmiseni on pigem mitmete kuude, ehk isegi aasta pikkune töö. Ausalt-öeldes leian ka, et rõivatööstuses valitseb täielik üleküllus ja -tootmine,  juukseid on aga inimestel ikka vaja lõigata. Selgeks sai ka, et ühel või teisel viisil soovin end kindlasti Davinesiga siduda.

Vahepeal sündis mul laps ning mõne aasta veetsin koduses olemises. Taas töövalmiduses, hakkasin uurima, kas Davinesi Eesti esinduses (Pro Beauté’s) leidub vabu töökohti. Sain eitava vastuse ning suundusin hoopis TTHKsse juuksuriks õppima, misjärel alustasin tööd kodulähedases Tiffani juuksurisalongis. Peatselt avasin aga oma pisikese, kaminaga Kolde salongi.. Minu klient oli suures osas perega klient, kes nautis hubast olemist ja juuksesõbralikku lähenemist. Tollal värvisin põhiliselt Davines A New Colour amoniaagivabade värvidega.

Varsti külastas minu salongi ka tollane Davinesi uus müügiesindaja – Priit, kes kiitis salongi disaini ning mõni  päev hiljem tuli temalt ka ettepanek teha minu salongis Davines A New Color värvikoolitus. Olin muidugi kahe käega poolt.

Nädalake hiljem tuli aga Priidult mulle pakkumine hakata Davines värvikoolitajaks. Võtsin ka selle pakkumise rõõmuga vastu. Alguses tuli meeletult õppida sest juba paari kuu pärast oli plaanis välja tulla uues kuues ja sisus Mask Vibrachromiga. Lühikese aja vältel leidsid aset koolitusreisid Itaaliasse (Parmasse) ja Norrasse (Bergenisse), millest hoolimata mõtlen esimestele koolitustele kui omajagu konarlikele. Sellegipoolest sai Mask Vibrachrom Eestis väga kiiresti tuule tiibadesse ning juuksurite poolt väga armastatuks värviliiniks.

Mulle meeldib, et Davines hoiab oma koolitajatel “silma peal” ning hoolitseb selle eest et nad paar korda aastas oma teadmised ja tehnikad värskendatud saavad. Selle tarbeks toimub järjepanu ülemaailmsetes Davines Akadeemiates “Train The Trainer” nädalasi koolitusi. Lisaks sellele käivad rahvusvahelised koolitajad ka Eestis, et kindla peale jõuaksime Davinesi kiire arenguga sammu pidada.

Rõõmsate kohtumisteni,
Liis Lepik